Çelik yapılarda yapı malzemesi olarak kullanılan çelik, demir cevherinin yüksek fırınlarda kok kömürü yakılarak ergitilmesi sonucu oluşan ham demirin özel fırınlarda tekrar ergitilip içerisine katkı maddeleri konulmasıyla elde edilmektedir.Esnek yapısıyla son kırılgan olmayan özelliğe sahip çelik son yıllarda ev modellerinde de yüksek güvenlik içermesi sebebiyle tercih edilmektedir.Yapılarda detay çözüm kolaylığı ile beraber estetik uygulamalara imkân verir.

Garantili midir ? Ömrü kaç yıldır ?

Üretilen malzemeler 2 yıl firma garantilidir. Kullanılan Malzeme dış şartlara dayanıklı ve Binanın taşıyıcı sistemi ise tüm doğa koşullarına uyumlu metal aksamı galvanizden, Paslanmaz uzun ömürlü kullanıma uygun olarak üretilmektedir.

Rüzgâr ve Depreme dayanıklı mıdır ?

Bulunduğunuz Bölgenin iklimi ne olursa olsun Konutlar 4 Mevsim kullanıma olanak sağlayacak şekilde sağlam ve özel yalıtım sistemi ile üretilerek Depreme ve Rüzgara dayanıklı olarak inşa edilir.

Nasıl bir zemine, Nereye ve nasıl inşa edilir ? Kaç katlı yapılabilir ?

Öncesinde hazırlanmış beton zemin üzerine kurulur. Konutlar beton zemine montajı ankrajlar ile veya çelik dübellerle yapılmaktadır. Bu şekilde bina ve beton birlikte hareket etmektedir. Konutlar tek katlı, 2 katlı ve çok katlı yapılabilmektedir.

Fiyata dahil olan Hizmet ve Malzemeler nelerdir ?

Yapının kaba montaj işlemlerinin tamamlanması, bina malzemeleri (duvar panelleri, birleşim malzemeleri, tavan kaplaması, tavan yalıtımı ve çatı kaplama malzemesi), ev kapıları, pencereleri ve camlarının montajı fiyatlarımıza dâhil olan hizmetler ve malzemelerdir.

Ruhsat gerekli midir ?

Ruhsat binanın kurulacağı yerleşim yerlerine dahil olan Belediyenin yetkisindedir. Ruhsat almak için mimari, elektrik, mekanik planları ve zemin etüdü siz müşterilerimiz tarafından tamamlanmaktadır.

Sıcak ve Soğuk Bölgeler için Yalıtım nasıldır ?

Doğalgaz, Klima, Soba veya Elektrikli sobayı konutunuzda rahatlıkla kullanabilirsiniz yada klimayla evinizi soğutabilirsiniz. Dış duvar ve çatı, binanın yapılacağı bölgenin iklim şartları göz önüne alınarak TS 825"e uygun olarak tavsiye edilen yalıtımı sağlayacak şekilde üretilmektedir.

Hafif Çelik Ev
Hafif Çelik Ev